Atrakcje Turystyczne w okolicy

 

Wielki Staw Polski

Jedno z jezior położonych w Tatrach Wysokich na wysokości 1665 m n.p.m., mieści się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich u zboczy Miedzianego.

[Czytaj więcej]

Dolina Białki

Jest to druga co do wielkości tatrzańska dolina walna, cały jej obszar wynosi ok. 63,5km2, z czego do Polski należy ok 38,2km2.

[Czytaj więcej]

Giewont

Masyw górski w Tatrach Zachodnich z szczytem na wysokości 1894 m n.p.m. Jego główny wierzchołek jako jedyny położony jest w całości na terenie Polski.

[Czytaj więcej]

Znad Morskiego oka do Doliny Pięciu Stawów

Jednym z najprostszych sposobów dojścia znad Morskiego Oka do Doliny Pięciu Stawów Polskich jest szlak prowadzący przez Świstówkę Roztocką. Mimo, że jest to jedno z najdogodniejszych przejść, należy w kilku miejscach uważać, zwłaszcza podczas załamania pogody. W okresie od 1 grudnia do 31 maja szlak ten jest zamykany ze względu na zagrożenie lawinowe.

[Czytaj więcej]

Żleb Żandarmerii

Żleb opadający z północno-wschodniej grani Opalonego Wierchu do Doliny Rybiego Potoku w polskich Tatrach Wysokich. Często myli się go z Głębokim Żlebem.

[Czytaj więcej]

Czarny Staw nad Morskim Okiem

Nazywany również Czarnym Stawem pod Rysami jest jeziorem tatrzańskim położonym w kotle polodowcowym w Dolinie Rybiego Potoku. Jego nazwa wywodzi się z cieni rzucanych przez szczyty oraz występującej w jego wodach sinicy, która nadaje mu ciemny, niemal czarny kolor.

[Czytaj więcej]

Szlak z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów

Wycieczkę tą rozpoczyna się na parkingu w Palenicy Białczańskiej, gdzie można dojechać busem. Podążając nieoznakowaną, asfaltową drogą przekroczymy Waksmundzki Potok oraz miniemy leżącą po lewej stronie Niżną Polanę pod Wołoszynem. Następnie podążamy za znakami czerwonego szlaku z Rówieni Waksmundzkieje.

[Czytaj więcej]

Jak przygotować się na wyprawę w góry

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę w góry powinieneś pamiętać o kilku ważnych zasadach.

[Czytaj więcej]

Największy wodospad w Polsce

Wodospady od zawsze zachwycały swoją siłą czystego żywiołu. Tworzą cudowne krajobrazy, które możemy podziwiać i uwieczniać. Spływająca z nich woda rzeźbi skały w niesamowite formy. Chociaż w Polsce nie możemy poszczycić się imponującymi kaskadami wody jak Niagara czy Wodospady Wiktorii, to nasze ojczyste wodospady posiadają swój niepowtarzalny nigdzie indziej urok.

[Czytaj więcej]

Najwyżej położone jezioro w Polsce

Zwana również Dolinką za Mnichem jest zachodnim odgałęzieniem Doliny Rybiego Potoku w Tatrach Wysokich. To otwarte na kotlinę Morskiego Oka pustkowie skalne powstało na skutek zaburzeń tektonicznych przed okresem ostatniego zlodowacenia.

[Czytaj więcej]

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy to jeden z 23 parków narodowych znajdujących się na terenie Polski.

[Czytaj więcej]

Majówka w Bukownie Tatrzańskiej

Zapewne zadacie sobie pytanie dlaczego warto wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej na majówkę. Otóż odbywa się tam wtedy coroczny festyn „Linda- u zbiegu trzech kultur”, który jest imprezą plenerową o charakterze otwartym.

[Czytaj więcej]

Sprzęt do narciarstwa śladowego

Narty śladowe są znacznie lżejsze i delikatniejsze od nart turowych - funkcjonalnie stanowią „terenową” wersję nart biegowych – są przystosowane do poruszania się w terenie nachylonym i poza przygotowanymi trasami.

[Czytaj więcej]

Turystyka piesza- żywność i napoje

Podczas wędrówki organizm poddawany wysiłkowi fizycznemu szybciej się męczy i intensywnie traci wodę – parującą z powierzchni ciała i wydalaną w formie potu. Zdarzające się na trasie kryzysy są bardzo częstym wynikiem odwodnienia i związanej z nim utraty soli mineralnych.

[Czytaj więcej]

Turystyka rowerowa

Każdy rowerzysta znajdzie w Bukowinie Tatrzańskiej coś dla siebie: strome zjazdy po kamienistych ścieżkach, kręte leśne dukty, błotniste stokówki i szerokie, utwardzone drogi w dolinach.

[Czytaj więcej]

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności