Atrakcje Turystyczne w okolicy

 

Flora i fauna w Bukowinie Tatrzańskiej

Specyfika terenów górskich i ich niepowtarzalne piękno wiąże się z typową dla nich roślinnością. Bukowina Tatrzańska i okolice to miejsca z urzekającymi krajobrazami i czystym powietrzem. Pełne bujnej, nieskażonej tatrzańskiej przyrody bogatej w świat fauny i flory.

[Czytaj więcej]

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Dolina Pięciu Stawów Polskich – to polodowcowa dolina w polskich Tatrach Wysokich o długości 4 km i powierzchni 6,5 km2 położona jest na wysokości od 1625 do 1900 m n.p.m.

[Czytaj więcej]

Czy warto pojechać na konie zimą?

Zimowe wypady na konie niestety nie cieszą się taką popularnością jak letnie. Warto więc zimą jeździć konno w szczególności, gdy jesteśmy w miłym towarzystwie podczas weekendu czy obozu jeździeckiego.

[Czytaj więcej]

Dolina Gąsienicowa

Nazwa Doliny Gąsienicowej związana jest z nazwiskiem Gąsieniców, czyli dawnych właścicieli. Nieruchomości. W przeszłości Dolina była jednym z większych ośrodków pasterstwa w Tatrach. W momencie wykupu dolina rozpoczęła ewolucje zarastając w naturalny sposób pięknymi lasami i kosodrzewiną.

[Czytaj więcej]

Regionalna kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej

Warto poznać Bukowinę Tatrzańską od strony kuchni. Podczas wizyty w jednej z regionalnych restauracji obowiązkowo trzeba spróbować góralskich przysmaków. Nieważne czy jesteś zwiedzającym góry czy narciarzem na pewno chętnie odwiedzając Bukowinę poznasz nowe smaki regionalnej kuchni niedostępne w innych częściach Polski.

[Czytaj więcej]

Rafting w Bukowinie Tatrzańskiej

Nie masz pomysłu na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi? Już teraz możesz skorzystać z niesamowitej przygody w Bukowinie Tatrzańskiej! Rafting to rozrywka, która pod wieloma względami nie jest wymagająca, dlatego skorzystać z niej może właściwie każdy bez względu na wiek, czy warunki fizyczne.

[Czytaj więcej]

Dolina Filipka

Dzięki niewielkiemu ruchowi Dolina Filipka jest urokliwym miejscem, gdzie panuje relaksująca cisza, pośród której można rozkoszować się obcowaniem z dziką naturą.

[Czytaj więcej]

Bukowina Tatrzańska noclegi termy

Wody termalne to wody podziemne o temperaturze przekraczającej średnią roczną temperaturę powietrza w okolicy. W Polsce wody termalne znalazły zastosowanie w lecznictwie uzdrowiskowym, ogrzewaniu lokalnych osiedli oraz produkcji energii.

[Czytaj więcej]

Skutery śnieżne w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce do spędzenia każdej wolnej chwili. Jest to okazja do zabawy oraz oderwania się od codziennych obowiązków. Białe szaleństwo u stóp Tatr na tle pocztówkowych krajobrazów w Bukowinie Tatrzańskiej to gwarancja wspaniałej zabawy. Przejażdżka skuterem śnieżnym po Bukowinie to okazja do zwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

[Czytaj więcej]

Rusin Ski -Bukowina Tatrzańska

Zapraszamy na szusowanie po stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.

[Czytaj więcej]

Tani nocleg Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest siedzibą jednej z pięciu gmin podhalańskich tworzących powiat tatrzański w województwie małopolskim. W skład gminy wchodzi osiem mniej lub bardziej znanych turystom i narciarzom wsi: Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Groń, Leśnica, Rzepiska, Brzegi, Czarna Góra, i Jurgów. Bukowina słynie przede wszystkim z atrakcji turystyczno-narciarskich. Ponieważ pokrywa śnieżna utrzymuje się przez okres od grudnia do marca, Bukowina Tatrzańska jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla narciarzy, dlatego warto wybrać tani nocleg w Willi Majerczyk.

[Czytaj więcej]

Willa Bukowina Tatrzańska

Podhale obfituje w wiele atrakcji turystycznych, jest to skarbnica górskiej kultury. Stąd widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. Bukowina Tatrzańska znajduje się najbliżej Tatr, stąd pochodzi także nazwa – Skalne Podhale.

[Czytaj więcej]

Morskie oko

Bukowina Tatrzańska to letniskowo– narciarska wieś, usytuowana w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska leżą Tatry Wysokie z takimi skarbami jak Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich , Orla Perć , Wielki Wołoszyn czy Świnica.

[Czytaj więcej]

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności