BUKOWINA TATRZAŃSKA PENSJONAT

 

 Jest to najniższy szlak turystyczny, stanowiący jednocześnie najciekawszą drogę dojściową na Czerwone Wierchy, mimo to, że nie jest najkrótszą drogą prowadząca do tego punktu.

BUKOWINA TATRZAŃSKA PENSJONAT - ATRAKCJE

Szlak turystyczny na Ciemniak eksponuje widokowo głównie Tatry Zachodnie. Droga mimo, iż momentami nieco mozolna, nie jest trudna technicznie. Trasa rozpoczyna się w Kirach, skąd należy iść kilkanaście minut przez Dolinę Kościeliską, aż do drogowskazu, który na Ciemniak kieruje nas w lewo. Następnie kierujemy się kilkaset metrów Ścieżką nad Reglami, następnie znaki czerwone odłączają się w prawo, przemierzamy mostek i kierujemy się stromo w górę lasem (skalny teren).

SZLAK TURYSTYCZNY NA CIEMNIAK

Kiedy już dotrzemy na wyższe tereny, ścieżka stanie się łagodniejsza i węższa. W trakcie trasy towarzyszą nam malownicze widoki m.in. na Halę Stoły, po czym mijamy łąkę i znów wchodzimy w las. Następnie dochodzimy do grzbietu Adamicy, w tym momencie zaczyna być widoczny Giewont. Następnie pniemy się stromo w górę pomiędzy kosodrzewinami. Kamienna droga przechodzi w łagodny trawers, podążając nim dostaniemy się na Chudą Przełączkę. Stąd rozpoczynamy ostateczne podejście na wierzchołem Ciemniaka. Początek tego odcinka jest skalisty i dość stromy, później podążamy szeroką i przyjemną drogą aż docieramy na trawiasty szczyt. Stąd widoczna jest panorama na Tatry Zachodnie.

Jak widać Bukwina obfituje w wiele ciekawych atrakcji turystycznych - Bukowina Tatrzańska pensjonat

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności