MUZYCZNA ZOHYLINA

 

Zohylina w gwarze oznacza miejsce osłonięte od wiatru, gdzie można się schronić, znaleźć azyl, przeczekać zły czas. Projekt „Muzyczna Zohylina” tym samym ma na celu azyl dla sztuki prawdziwej, niekomercyjnej, gdzie artyści i słuchacze mogą realizować swoje pasje, niekoniecznie dopasowując je do aktualnych trendów, wygórowanych wymogów finansowych i oczekiwań mas społecznych.

Niezwykły projekt, celowo w rozwinięciu nazwany został Otwarte Spotkania Artystyczne, które nawiązują do najlepszej tradycji Podhala. Sztuka dosłownie i w przenośni przedstawiana przez młodych, ambitnych twórców podczas Muzycznych Zohylin jest na najwyższym poziomie. Festiwal organizowany jest przez Fundację Harcerstwa Polskiego „Schronisko Głodówka” oraz ludzi skupionych wokół Fundacji.

W organizację imprezy zaangażowani są także artyści, którzy mieli okazję przebywać w tym magicznym miejscu, jakim niewątpliwie jest Schronisko na Głodówce. Dzięki współpracy z muzykami, poetami, plastykami – artystami, Muzyczna Zohylina z roku na rok staje się przedsięwzięciem dojrzalszym, a jej program poszerza się o kolejne dziedziny sztuki. Odkrywając w ten sposób przed uczestnikami Zohyliny różne rodzaje muzyki, poezji, promując jednocześnie dokonania młodych twórców. Impreza otwarta odbywa się na Polanie Głodówka, która leży na wysokości 1138 m n.p.m. Zachwycając się przepięknym widokiem na 76 kilometrową panoramę Tatr można jednocześnie oddawać się muzycznym uniesieniom.

Ta charakterystyczna muzyczna impreza weszła już na stałe w kalendarz artystycznych wydarzeń powiatu tatrzańskiego, a gminy bukowina i coraz więcej osób w ostatni weekend sierpnia możne w wyjątkowy sposób pożegnać lato. Oczywiście poza koncertami organizatorzy przygotowują cały szereg przeróżnych imprez dla wszystkich uczestników zabawy nawet tych najmłodszych milusińskich. A wszystko to odbywa się na najwyżej położonej scenie w południowej Polsce!

Więcej informacji na temat festiwalu oraz imprez towarzyszących Muzycznej Zohylinie znajdziesz na stronie http://glodowka.com.pl.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności