NA GUBAŁÓWKĘ I BUTOROWY WIERCH Z ZAKOPANEGO

 

Doskonałym wyborem na początek przygody z turystyką górską, będzie bardzo łatwy i przyjemny szlak prowadzący przez Gubałówkę na Butorowy Wierch. Dzięki średnio trudnemu podejściu jest zalecany szczególnie początkującym, ale nawet doświadczony podróżnik będzie zadowolony z wędrówki. Natomiast jeśli ktoś zmęczy się podejściem, będzie mógł wtedy zjechać wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu.

ZAKOPANE - GUBAŁÓWKA

Wycieczkę można rozpocząć przy Kościele Św. Rodziny, skąd kierujemy się za znakami czarnego szlaku. Po minięciu Muzeum Tatrzańskiego, Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej i szpitala dotrzemy do Gładczyńskiego Potoku. Gdy wyjdziemy na otwarty teren zacznie się wędrówka pod górę.

Następnie maszerujemy niezalesionym zboczem, które doprowadzi nas do toru kolejki linowo-terenowej. Niektóre osoby zaczynają wędrówkę idąc nieoznakowaną drogą wzdłuż trasy wyciągu. Z każdym następnym krokiem ścieżka będzie coraz bardziej stroma. Po chwili dotrzemy do niewielkiego lasu, skąd po 20 minutowym podejściu zameldujemy się na Gubałówce.

GUBAŁÓWKA - BUTOROWY WIERCH

Dalej czeka nas łatwiejsza część trasy, która prowadzi przez wzniesienie szeroką, asfaltową drogą. Spacer tym szlakiem jest bardzo przyjemny, po drodze będziemy mijać wiele stoisk, kramów, sklepików i restauracji. W okolicy znajduje się sporo atrakcji takich jak: ścianka wspinaczkowa, wspinaczkowo-linowy tor przeszkód czy przejażdżka quadami.  

Do Butorowego Wierchu dojdziemy bardzo szybko, bowiem trasę pokonamy w około 20 minut. Gdy miniemy Kaplicę Matki Boskiej Różańcowej, skończą się wszelkie zabudowania. 

Z Butorowego Wierchu można zjechać wyciągiem krzesełkowym lub zejść niebieskim szlakiem do Szymoszkowej.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności