SCHRONISKO GŁODÓWKA

 

Na Polanie Głodówka na południowym stoku Cyrhli znajduje się wybudowane na początku lat trzydziestych Schronisko ZHP "Głodówka". W 1935 roku Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych przekazało schronisko w darze Związkowi Harcerstwa Polskiego, które wykorzystywało schronisko na szkolenia, kursy, spotkania instruktorskie, jako bazę dla obozów wędrownych i wycieczek.

JAK DZIAŁA SCHRONISKO?

Praktycznie takie same funkcje spełnia również dzisiaj, z tym że jest otwarte także dla wszystkich turystów indywidualnych oraz zorganizowanych wycieczek przez cały okrągły rok. Aktualnie schronisko na Głodówce stanowi bazę noclegową oraz dobry punkt wyjścia w polskie i słowackie Tatry Wysokie. Szczególnie polecane jest dla zmęczonych turystów uprawiających wędrówkę wysokogórską i wspinaczkę, czy spacery po tatrzańskich szlakach.

Każdy odwiedzający schronisko może skorzystać z restauracji, ogródka grillowego, parkingu, toalety, bezprzewodowego Internetu, bądź po prostu z tarasu widokowego z lunetą, z którego można podziwiać niepowtarzalny widok na ponad 76-kilometrowy odcinek Tatr.

W jednym z najpiękniejszych miejsc w Polskich Tatrach zlokalizowana jest również kaplica Betlejemskiego Światła Pokoju. Schronisko ZHP "Głodówka" prowadzi własne akcje dla harcerzy, instruktorów, młodzieży szkolnej i gości prywatnym prowadząc całoroczny program, m.in. letnie kampanie Czyste Tatry - poświęcone czystości szlaków w Tatrach, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w grudniu, Ogólnopolski Rajd z okazji Dnia Turystyki, kolonie dla dzieci, obozy, turnusy świąteczne i inne.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności