Wyszukano dla frazy ' noclegi'

W aktualnościach:

 • Morskie oko
  Bukowina Tatrzańska to letniskowo– narciarska wieś, usytuowana w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska leżą Tatry Wysokie z takimi skarbami jak Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich , Orla Perć , Wielki Wołoszyn czy Świnica.
 • Willa Bukowina Tatrzańska
  Podhale obfituje w wiele atrakcji turystycznych, jest to skarbnica górskiej kultury. Stąd widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. Bukowina Tatrzańska znajduje się najbliżej Tatr, stąd pochodzi także nazwa – Skalne Podhale.
 • Tani nocleg Bukowina Tatrzańska
  Bukowina Tatrzańska jest siedzibą jednej z pięciu gmin podhalańskich tworzących powiat tatrzański w województwie małopolskim. W skład gminy wchodzi osiem mniej lub bardziej znanych turystom i narciarzom wsi: Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Groń, Leśnica, Rzepiska, Brzegi, Czarna Góra, i Jurgów. Bukowina słynie przede wszystkim z atrakcji turystyczno-narciarskich. Ponieważ pokrywa śnieżna utrzymuje się przez okres od grudnia do marca, Bukowina Tatrzańska jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla narciarzy, dlatego warto wybrać tani nocleg w Willi Majerczyk.
 • Rusin Ski -Bukowina Tatrzańska
  Zapraszamy na szusowanie po stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.
 • Skutery śnieżne w Bukowinie Tatrzańskiej
  Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce do spędzenia każdej wolnej chwili. Jest to okazja do zabawy oraz oderwania się od codziennych obowiązków. Białe szaleństwo u stóp Tatr na tle pocztówkowych krajobrazów w Bukowinie Tatrzańskiej to gwarancja wspaniałej zabawy. Przejażdżka skuterem śnieżnym po Bukowinie to okazja do zwiedzenia tego wspaniałego miejsca.
 • Bukowina Tatrzańska noclegi termy
  Wody termalne to wody podziemne o temperaturze przekraczającej średnią roczną temperaturę powietrza w okolicy. W Polsce wody termalne znalazły zastosowanie w lecznictwie uzdrowiskowym, ogrzewaniu lokalnych osiedli oraz produkcji energii.
 • Dolina Filipka
  Dzięki niewielkiemu ruchowi Dolina Filipka jest urokliwym miejscem, gdzie panuje relaksująca cisza, pośród której można rozkoszować się obcowaniem z dziką naturą.
 • Rafting w Bukowinie Tatrzańskiej
  Nie masz pomysłu na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi? Już teraz możesz skorzystać z niesamowitej przygody w Bukowinie Tatrzańskiej! Rafting to rozrywka, która pod wieloma względami nie jest wymagająca, dlatego skorzystać z niej może właściwie każdy bez względu na wiek, czy warunki fizyczne.
 • Regionalna kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej
  Warto poznać Bukowinę Tatrzańską od strony kuchni. Podczas wizyty w jednej z regionalnych restauracji obowiązkowo trzeba spróbować góralskich przysmaków. Nieważne czy jesteś zwiedzającym góry czy narciarzem na pewno chętnie odwiedzając Bukowinę poznasz nowe smaki regionalnej kuchni niedostępne w innych częściach Polski.
 • Dolina Gąsienicowa
  Nazwa Doliny Gąsienicowej związana jest z nazwiskiem Gąsieniców, czyli dawnych właścicieli. Nieruchomości. W przeszłości Dolina była jednym z większych ośrodków pasterstwa w Tatrach. W momencie wykupu dolina rozpoczęła ewolucje zarastając w naturalny sposób pięknymi lasami i kosodrzewiną.
 • Czy warto pojechać na konie zimą?
  Zimowe wypady na konie niestety nie cieszą się taką popularnością jak letnie. Warto więc zimą jeździć konno w szczególności, gdy jesteśmy w miłym towarzystwie podczas weekendu czy obozu jeździeckiego.
 • Dolina Pięciu Stawów Polskich
  Dolina Pięciu Stawów Polskich – to polodowcowa dolina w polskich Tatrach Wysokich o długości 4 km i powierzchni 6,5 km2 położona jest na wysokości od 1625 do 1900 m n.p.m.
 • Flora i fauna w Bukowinie Tatrzańskiej
  Specyfika terenów górskich i ich niepowtarzalne piękno wiąże się z typową dla nich roślinnością. Bukowina Tatrzańska i okolice to miejsca z urzekającymi krajobrazami i czystym powietrzem. Pełne bujnej, nieskażonej tatrzańskiej przyrody bogatej w świat fauny i flory.
 • Bukowina Tatrzańska pensjonat
  Jest to najniższy szlak turystyczny, stanowiący jednocześnie najciekawszą drogę dojściową na Czerwone Wierchy, mimo to, że nie jest najkrótszą drogą prowadząca do tego punktu.
 • Niezbędnik pieszego turysty
  Jeżeli planujesz dłuższą pieszą wycieczkę musisz wiedzieć, że bez odpowiedniego ekwipunku nie możesz wyruszyć. Powinieneś zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, które mogą przydać się w trakcie długiej wyprawy na szlaku. Postanowiliśmy zrobić listę najważniejszych przedmiotów, które powinny znaleźć się w plecaku każdego odpowiedzialnego piechura.
 • Jaskinie w Tatrach
  Tatry są górami o charakterze alpejskim, ich charakterystyczną cechą są wysokie szczyty, górskie jeziora, a także jaskinie. W polskich Tatrach znajduje się ponad 500 jaskiń, które łącznie mają około 90 kilometrów długości.
 • Sabałowe Bajania
  Barwny, kolorowy korowód górali i góralek w Bukowinie Tatrzańskiej, co roku prowadzi Sabałowe Bajania - ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków. Festiwal Folkloru Polskiego będzie organizowany po raz 49 i potrwa jak zwykle kilka dni od 12-16 sierpnia 2015 roku przez. Podczas festiwalu zarówno mieszkańcy jak i turyści będą upajać się rozbrzmiewającymi gawędami, śpiewami i muzyką przekazywanymi z pokolenia na pokolenie w różnych zakątkach Polski.
 • Schronisko Głodówka
  Na Polanie Głodówka na południowym stoku Cyrhli znajduje się wybudowane na początku lat trzydziestych Schronisko ZHP "Głodówka". W 1935 roku Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych przekazało schronisko w darze Związkowi Harcerstwa Polskiego, które wykorzystywało schronisko na szkolenia, kursy, spotkania instruktorskie, jako bazę dla obozów wędrownych i wycieczek.
 • Zabytkowa
  Na południu Polski w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska mieści się niewielka miejscowość Jurgów, w której znajduje się zabytkowa Zagroda Sołtysów powstała w 1861 roku.
 • Dolina Olczyska
  Dolina Olczycka jest doliną reglową o powierzchni ok. 4,5 km² leżącą pomiędzy Nosalem, a Małym i Wielkim Kopieńcem. Od południowej strony jej zachodnie odgałęzienie ogranicza masyw Wielkiej Królowej Kopy, zaś od wschodniej strony odnoga podchodzi pod Kopę Magury.
 • Muzyczna Zohylina
  Zohylina w gwarze oznacza miejsce osłonięte od wiatru, gdzie można się schronić, znaleźć azyl, przeczekać zły czas. Projekt „Muzyczna Zohylina” tym samym ma na celu azyl dla sztuki prawdziwej, niekomercyjnej, gdzie artyści i słuchacze mogą realizować swoje pasje, niekoniecznie dopasowując je do aktualnych trendów, wygórowanych wymogów finansowych i oczekiwań mas społecznych.
 • Palmy Wielkanocne
  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które zgodnie z tradycją poprzedza niedziela palmowa. Bukowina Tatrzańska rok rocznie zaprasza do Centrum Kultury na Przegląd Palm Wielkanocnych.
 • Wołoszyński Stawek
  Wołoszyński Stawek jest niewielkim, okresowym jeziorkiem morenowym. Leży kilkadziesiąt metrów na północ od Polany pod Wołoszynem, w Tatrach Wysokich.
 • Trasy narciarskie i termy
  Każdy kto lubi białe szaleństwo powinien udać się do Bukowiny Tatrzańskiej. Trasy są tu dobrze przygotowane, oświetlone, sztucznie dośnieżane i systematycznie unowocześniane.
 • Gmina Bukowina Tatrzańska
  Gmina Bukowina Tatrzańska obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych Białką, rzeką rwącą, czystą, wypływającą z serca Tatr.
 • Największy drewniany budynek w Polsce
  Dom Ludowy, jest miejscem godnym odwiedzenia, choćby dlatego że jest to obecnie największy drewniany budynek w Polsce.
 • Ciekawostki o Bukowinie Tatrzańskiej
  Wielu ludzi odwiedza Bukowinę Tatrzańską ze względu na atrakcyjną okolicę oraz liczne atrakcje turystyczne. Jednak Bukowina Tatrzańska ma do zaoferowania o wiele więcej niż jest to faktycznie rozpowszechnione. Przedstawiamy kilka ciekawostek, które na pewno przykują waszą uwagę.
 • Bukowina Tatrzańska – górale
  Bukowina Tatrzańska jest jedną z ostatnich wsi na Skalnym Podhalu, która została skolonizowana przez protoplastów obecnych mieszkańców pod koniec XVI wieku. Jako, że górale z Bukowiny mają sporą historię postanowiliśmy nieco ją przytoczyć.
 • Turystyka rowerowa
  Każdy rowerzysta znajdzie w Bukowinie Tatrzańskiej coś dla siebie: strome zjazdy po kamienistych ścieżkach, kręte leśne dukty, błotniste stokówki i szerokie, utwardzone drogi w dolinach.
 • Turystyka piesza- żywność i napoje
  Podczas wędrówki organizm poddawany wysiłkowi fizycznemu szybciej się męczy i intensywnie traci wodę – parującą z powierzchni ciała i wydalaną w formie potu. Zdarzające się na trasie kryzysy są bardzo częstym wynikiem odwodnienia i związanej z nim utraty soli mineralnych.
 • Sprzęt do narciarstwa śladowego
  Narty śladowe są znacznie lżejsze i delikatniejsze od nart turowych - funkcjonalnie stanowią „terenową” wersję nart biegowych – są przystosowane do poruszania się w terenie nachylonym i poza przygotowanymi trasami.
 • Majówka w Bukownie Tatrzańskiej
  Zapewne zadacie sobie pytanie dlaczego warto wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej na majówkę. Otóż odbywa się tam wtedy coroczny festyn „Linda- u zbiegu trzech kultur”, który jest imprezą plenerową o charakterze otwartym.
 • Tatrzański Park Narodowy
  Tatrzański Park Narodowy to jeden z 23 parków narodowych znajdujących się na terenie Polski.
 • Jak przygotować się na wyprawę w góry
  Jeżeli wybierasz się na wycieczkę w góry powinieneś pamiętać o kilku ważnych zasadach.
 • Giewont
  Masyw górski w Tatrach Zachodnich z szczytem na wysokości 1894 m n.p.m. Jego główny wierzchołek jako jedyny położony jest w całości na terenie Polski.
 • Dolina Białki
  Jest to druga co do wielkości tatrzańska dolina walna, cały jej obszar wynosi ok. 63,5km2, z czego do Polski należy ok 38,2km2.
 • Wielki Staw Polski
  Jedno z jezior położonych w Tatrach Wysokich na wysokości 1665 m n.p.m., mieści się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich u zboczy Miedzianego.
 • Orla Perć
  Najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach i w całej Polsce, poprowadzony stokami oraz granią przez przełęcze i szczyty jest również najdłuższym szlakiem w Tatrach Wysokich.
 • Na Rysy spod Morskiego Oka
  Szlak na najwyższy szczyt Polski w okresie letnim jest tłumnie odwiedzany przez turystów z powodu pięknej panoramy Tatr we wszystkie strony oraz fakt, że nie należy do najtrudniejszy. Jednak na wycieczkę na Rysy nie powinny decydować się niedoświadczone osoby, a podejście wymaga bardzo dobrej kondycji.
 • Kasprowy Wierch
  Najczęściej odwiedzanym szczytem przez polskich turystów jest niewątpliwie Kasprowy Wierch. Zawdzięcza to wspaniałej lokalizacji na granicy polsko- słowackiej w Tatrach zachodnich, swoim gabarytom (mierzy 1987 metrów n.p.m.), a także niepowtarzalną fauną i florą.
 • Na Wrota Chałubińskiego znad Morskiego Oka
  Jednym z obowiązkowych celów przed wyruszeniem na trudniejsze szlaki Tatr są Wrota Chałubińskiego. Trasa prowadząca na przełęcz nie wymaga świetnej kondycji oraz zdolności wspinaczkowych, dlatego wyprawę tą poleca się osobom, które chcą przełamać nadmierny strach towarzyszący górskim wędrówką.
 • Przez Czerwone Wierchy
  Czerwone Wierchy są dla wszystkich, którzy są fanami kolorowych tatrzańskich widoków. Masyw znajdujący się na granicy słowacko- polskiej najtłumniej jest odwiedzany jesienią, ponieważ wtedy obfituje w najpiękniejsze panoramy.
 • Z Kuźnic na Kasprowy Wierch
  Ze względu na swoją łatwość oraz piękne widoki jednym z najpopularniejszych szlaków w Tatrach jest ten prowadzący na Kasprowy Wierch. Trasa ta jest wspaniałym miejscem do treningu dla biegaczy.
 • Kozi Wierch
  Najwyższą górą znajdującą się w całości na terenie Polski jest Kozi Wierch, który wznosi się na długiej wschodniej grani Świnicy pomiędzy Doliną Gąsienicową, a Doliną Pięciu Stawów Polskich. Wzdłuż grzbietu poprowadzono szlak turystyczny zwany Orlą Percią.
 • Gubałówka
  Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem jest Gubałówka, na którą można dotrzeć za pomocą kolejki szynowej. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie bez względu na to jakie atrakcje lubi.
 • Dolina Kościeliska
  Jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach Zachodnich jest z całą pewnością Dolina Kościeliska. Można zobaczyć w niej malownicze polany, monumentalne skały, urozmaiconą przyrodę oraz niepowtarzalne krajobrazy, które powodują, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. Dolina dzieli się na trzy główne odgałęzienia - dolinę Pyszniańską, Tomanową i Miętusią, dodatkowo posiada szereg mniejszych odnóg, w tym niezwykle atrakcyjny, częściowo dostępny turystycznie Wąwóz Kraków.
 • Na Gubałówkę i Butorowy Wierch z Zakopanego
  Doskonałym wyborem na początek przygody z turystyką górską, będzie bardzo łatwy i przyjemny szlak prowadzący przez Gubałówkę na Butorowy Wierch. Dzięki średnio trudnemu podejściu jest zalecany szczególnie początkującym, ale nawet doświadczony podróżnik będzie zadowolony z wędrówki. Natomiast jeśli ktoś zmęczy się podejściem, będzie mógł wtedy zjechać wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu.
 • Na Giewont z Kuźnic
  Szlak z kuźnic jest najłatwiejszym podejściem spośród trzech tras prowadzących na Giewont. Po drodze możemy podziwiać wspaniałe widoki, a wędrówka nie sprawi nam większych problemów.
 • Do Jaskini Dziury
  Dziura jest niewielką jaskinią turystyczną, o jej dużej popularności decyduje fakt, że jest jedną z położonych najbliżej Zakopanego jaskiń tatrzańskich. Mimo braku wymyślnej budowy, kubatura podziemnej sali i otwór odpowiadający powszechnemu wyobrażeniu o jaskini stanowią pewną atrakcję turystyczną. Ponadto można ją zwiedzać samodzielnie z własną latarką, całkowicie bezpłatne.
 • Wypoczynek w górach Bukowina Tatrzańska
  Bukowina Tatrzańska to cudowne miejsce obfitujące w wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Postanowiliśmy przytoczyć kilka najciekawszych punktów, które obowiązkowo należy odwiedzić.
 • Noclegi przy stoku bukowina tatrzańska
  Wybierając się na wakacje w góry, warto wybrać noclegi przy stoku. Ma to swoje zalety zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.
 • Bukowina Tatrzańska noclegi z wyżywieniem
  Podhale jest obecnie jednym z najbardziej popularnych regionów w Polsce – bliskość Tatr oraz wiele możliwości aktywnego spędzania czasu sprawiają, że w tych okolicach wypoczywają tysiące turystów rocznie. Nie powinno to dziwić - już sam widok pięknych Tatr sprawia, że czujemy potęgę natury. Szeroka baza turystyczna to również zachęta do planowania urlopu tutaj. Co warto wiedzieć o tych okolicach?
 • Bukowina Tatrzańska noclegi blisko basenów
  Bukowina Tatrzańska to jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków Polski – bliskość majestatycznych Tatr oraz wspaniałe górskie powietrze to tylko niektóre z zalet tego miejsca. Bukowina ceniona jest przez osoby młode, rodziny z dziećmi, seniorów. Nie brak tu rozrywek oraz licznych atrakcji dla osób w każdym wieku.
 • Pokoje gościnne Bukowina Tatrzańska
  Willa Majerczyk znajduje się w stóp Tatr, dzięki czemu każdy gość może nieustannie obserwować cudowne górskie widoki. Ponadto, jest to idealny punkty wypadowy do większości atrakcji turystycznych w całym regionie.
 • Willa Bukowina Tatrzańska - Drewniany Kościół
  Kościół został wybudowany w 1887-1900, przez miejscowego górala Jędrzeja Kramarza. Był o również autorem wyposażenia kościoła.
 • Pensjonat Bukowina Tatrzańska - góralski karnawał
  Jest to impreza mająca na celu kultywowanie góralskich zwyczajów w Bukowinie Tatrzańskiej.
 • Bukowina Tatrzańska - noclegi
  Bukowina Tatrzańska posiada wiele drogocennych skarbów fauny i flory. Poza tym , jej klimat jest niezwykle sprzyjający, dodatkowo obecność term sprawia że wiele osób przyjeżdża się w te okolice odprężyć i „naładować baterie” z dala od zgiełku i hałasu.
 • Polskie Tatry - wypoczynek w górach bukowina tatrzańska
  Polskie Tatry posiadają swój niepowtarzalny klimat - wiedzą o tym nie tylko zagorzali fani górskich wędrówek ale i osoby, które korzystają z dobroczynnego klimatu tych okolic.
 • Tanie noclegi Bukowina Tatrzańska-gdzie szukać?
  Poszukiwanie tanich noclegów w polskich górach to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim warto uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, iż szczególnie zimą obłożenie w pensjonatach i hotelach jest ogromne. Rezerwacja pokojów powinna mieć miejsce na 1-2 tygodnie przed przyjazdem, jednak w sezonie zimowym ten okres może okazać się zbyt krótki!
 • Pensjonat Bukowina Tatrzańska: region pełen atrakcji
  Bukowina Tatrzańska leży u podnóża polskich Tatr. Wspaniałe widoki, bliskość gór oraz krystalicznie czyste powietrze to jednak nie jedyne atrakcje, które czekają tu na turystów. Wynajem pokojów w Bukowinie nie jest trudny. Funkcjonuje tu wiele pensjonatów oraz hoteli, które z pewnością zapewnią komfort oraz wygodę podczas wypoczynku. Bukowina to raj dla narciarzy oraz snowboardzistów.
 • Aktywny wypoczynek w górach
  Zima za pasem, dlatego też warto pomyśleć o zaplanowaniu zimowego wypoczynku, najlepiej w pobliżu gór. Planowanie takiego wyjazdu nie musi wiązać się z obowiązkiem jazdy na nartach czy snowboardzie - w górskich miejscowościach możliwe jest uprawianie wielu innych aktywności, jak chociażby górski trekking.
 • Bukowina Tatrzańska - pokoje gościnne
  Sporty zimowe są cenione przez wielu Polaków – aktywny wypoczynek na stokach narciarskich stanowi jedną z naszych ulubionych form spędzania wolnego czasu zimą. W Polsce posiadamy ku temu doskonałe warunki: wspaniałe pasma górskie, ale też doskonałą infrastrukturę, dedykowaną właśnie narciarzom czy snowboardzistom. Wśród licznych miejscowości górskich na szczególną uwagę zasługuje Bukowina Tatrzańska, która doskonale sprawdza się jako miejsce wypoczynku, ale i oferuje wiele atrakcji dla osób aktywnych. Wysokiej klasy pokoje gościnne oferuje również Willa Majerczyk.
 • Apartamenty Bukowina Tatrzańska - wypoczynek dla aktywnych!
  Szukając ciekawej opcji wypoczynku w górach warto polecić jazdę na rowerze. Jest to opcja dla osób, które znają i lubią aktywność na świeżym powietrzu. Wybierając jazdę na rowerze górskim po zróżnicowanych ścieżkach w górach warto jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa oraz możliwości kontuzji. Z pewnością doskonałym wyborem okaże się Bukowina Tatrzańska, leżąca w niedalekiej odległości od Tatr i oferująca doskonałe trasy rowerowe dla osób o zróżnicowanym poziomie umiejętności.
 • Bukowina tatrzańska - poznaj jej atrakcje
  Szukając idealnego miejsca na zimowy wypoczynek warto zastanowić się nad piękną Bukowiną Tatrzańską, położoną w niewielkiej odległości od polskiej stolicy Tatr. Bukowina to prawdziwy raj dla osób aktywnych oraz tych, którzy wola spędzać czas spokojnie. Warto przyjrzeć się tej miejscowości z bliska!
 • Bukowina Tatrzańska - piękne panoramy, wygodne apartamenty, wspaniała kuchnia!
  Bukowina Tatrzańska znana jest od dziesięcioleci jako jedno z najwspanialszych miejsc wypoczynkowych na Podhalu. Co roku turyści szukają tu spokoju, wspaniałych widoków oraz możliwości odpoczynku. To miejsce idealne dla singli, par, rodzin z dziećmi, osób starszych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 • Bukowina Tatrzańska na rodzinny urlop a tanie noclegi
  Na południu Polski, w sercu Podhala, leży niewielka miejscowość, której sława dotarła już w najdalsze zakątki Polski. To Bukowina Tatrzańska, położona malowniczo u podnóża Tatr. To urokliwe miasto z roku na rok jest coraz częściej wybierane jako baza wypadowa oraz idealne miejsce do odpoczynku dla singli, osób młodych, par, rodzin z dziećmi oraz seniorów. Co przyciąga tak wielkie rzesze turystów?
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności