Wyszukano dla frazy ' tani pensjonat bukowina tatrzańska'

W aktualnościach:

 • Morskie oko
  Bukowina Tatrzańska to letniskowo– narciarska wieś, usytuowana w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska leżą Tatry Wysokie z takimi skarbami jak Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich , Orla Perć , Wielki Wołoszyn czy Świnica.
 • Willa Bukowina Tatrzańska
  Podhale obfituje w wiele atrakcji turystycznych, jest to skarbnica górskiej kultury. Stąd widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. Bukowina Tatrzańska znajduje się najbliżej Tatr, stąd pochodzi także nazwa – Skalne Podhale.
 • Tani nocleg Bukowina Tatrzańska
  Bukowina Tatrzańska jest siedzibą jednej z pięciu gmin podhalańskich tworzących powiat tatrzański w województwie małopolskim. W skład gminy wchodzi osiem mniej lub bardziej znanych turystom i narciarzom wsi: Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Groń, Leśnica, Rzepiska, Brzegi, Czarna Góra, i Jurgów. Bukowina słynie przede wszystkim z atrakcji turystyczno-narciarskich. Ponieważ pokrywa śnieżna utrzymuje się przez okres od grudnia do marca, Bukowina Tatrzańska jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla narciarzy, dlatego warto wybrać tani nocleg w Willi Majerczyk.
 • Rusin Ski -Bukowina Tatrzańska
  Zapraszamy na szusowanie po stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.
 • Skutery śnieżne w Bukowinie Tatrzańskiej
  Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce do spędzenia każdej wolnej chwili. Jest to okazja do zabawy oraz oderwania się od codziennych obowiązków. Białe szaleństwo u stóp Tatr na tle pocztówkowych krajobrazów w Bukowinie Tatrzańskiej to gwarancja wspaniałej zabawy. Przejażdżka skuterem śnieżnym po Bukowinie to okazja do zwiedzenia tego wspaniałego miejsca.
 • Bukowina Tatrzańska noclegi termy
  Wody termalne to wody podziemne o temperaturze przekraczającej średnią roczną temperaturę powietrza w okolicy. W Polsce wody termalne znalazły zastosowanie w lecznictwie uzdrowiskowym, ogrzewaniu lokalnych osiedli oraz produkcji energii.
 • Dolina Filipka
  Dzięki niewielkiemu ruchowi Dolina Filipka jest urokliwym miejscem, gdzie panuje relaksująca cisza, pośród której można rozkoszować się obcowaniem z dziką naturą.
 • Rafting w Bukowinie Tatrzańskiej
  Nie masz pomysłu na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi? Już teraz możesz skorzystać z niesamowitej przygody w Bukowinie Tatrzańskiej! Rafting to rozrywka, która pod wieloma względami nie jest wymagająca, dlatego skorzystać z niej może właściwie każdy bez względu na wiek, czy warunki fizyczne.
 • Regionalna kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej
  Warto poznać Bukowinę Tatrzańską od strony kuchni. Podczas wizyty w jednej z regionalnych restauracji obowiązkowo trzeba spróbować góralskich przysmaków. Nieważne czy jesteś zwiedzającym góry czy narciarzem na pewno chętnie odwiedzając Bukowinę poznasz nowe smaki regionalnej kuchni niedostępne w innych częściach Polski.
 • Dolina Gąsienicowa
  Nazwa Doliny Gąsienicowej związana jest z nazwiskiem Gąsieniców, czyli dawnych właścicieli. Nieruchomości. W przeszłości Dolina była jednym z większych ośrodków pasterstwa w Tatrach. W momencie wykupu dolina rozpoczęła ewolucje zarastając w naturalny sposób pięknymi lasami i kosodrzewiną.
 • Czy warto pojechać na konie zimą?
  Zimowe wypady na konie niestety nie cieszą się taką popularnością jak letnie. Warto więc zimą jeździć konno w szczególności, gdy jesteśmy w miłym towarzystwie podczas weekendu czy obozu jeździeckiego.
 • Dolina Pięciu Stawów Polskich
  Dolina Pięciu Stawów Polskich – to polodowcowa dolina w polskich Tatrach Wysokich o długości 4 km i powierzchni 6,5 km2 położona jest na wysokości od 1625 do 1900 m n.p.m.
 • Flora i fauna w Bukowinie Tatrzańskiej
  Specyfika terenów górskich i ich niepowtarzalne piękno wiąże się z typową dla nich roślinnością. Bukowina Tatrzańska i okolice to miejsca z urzekającymi krajobrazami i czystym powietrzem. Pełne bujnej, nieskażonej tatrzańskiej przyrody bogatej w świat fauny i flory.
 • Bukowina Tatrzańska pensjonat
  Jest to najniższy szlak turystyczny, stanowiący jednocześnie najciekawszą drogę dojściową na Czerwone Wierchy, mimo to, że nie jest najkrótszą drogą prowadząca do tego punktu.
 • Niezbędnik pieszego turysty
  Jeżeli planujesz dłuższą pieszą wycieczkę musisz wiedzieć, że bez odpowiedniego ekwipunku nie możesz wyruszyć. Powinieneś zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, które mogą przydać się w trakcie długiej wyprawy na szlaku. Postanowiliśmy zrobić listę najważniejszych przedmiotów, które powinny znaleźć się w plecaku każdego odpowiedzialnego piechura.
 • Jaskinie w Tatrach
  Tatry są górami o charakterze alpejskim, ich charakterystyczną cechą są wysokie szczyty, górskie jeziora, a także jaskinie. W polskich Tatrach znajduje się ponad 500 jaskiń, które łącznie mają około 90 kilometrów długości.
 • Sabałowe Bajania
  Barwny, kolorowy korowód górali i góralek w Bukowinie Tatrzańskiej, co roku prowadzi Sabałowe Bajania - ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków. Festiwal Folkloru Polskiego będzie organizowany po raz 49 i potrwa jak zwykle kilka dni od 12-16 sierpnia 2015 roku przez. Podczas festiwalu zarówno mieszkańcy jak i turyści będą upajać się rozbrzmiewającymi gawędami, śpiewami i muzyką przekazywanymi z pokolenia na pokolenie w różnych zakątkach Polski.
 • Schronisko Głodówka
  Na Polanie Głodówka na południowym stoku Cyrhli znajduje się wybudowane na początku lat trzydziestych Schronisko ZHP "Głodówka". W 1935 roku Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych przekazało schronisko w darze Związkowi Harcerstwa Polskiego, które wykorzystywało schronisko na szkolenia, kursy, spotkania instruktorskie, jako bazę dla obozów wędrownych i wycieczek.
 • Zabytkowa
  Na południu Polski w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska mieści się niewielka miejscowość Jurgów, w której znajduje się zabytkowa Zagroda Sołtysów powstała w 1861 roku.
 • Dolina Olczyska
  Dolina Olczycka jest doliną reglową o powierzchni ok. 4,5 km² leżącą pomiędzy Nosalem, a Małym i Wielkim Kopieńcem. Od południowej strony jej zachodnie odgałęzienie ogranicza masyw Wielkiej Królowej Kopy, zaś od wschodniej strony odnoga podchodzi pod Kopę Magury.
 • Muzyczna Zohylina
  Zohylina w gwarze oznacza miejsce osłonięte od wiatru, gdzie można się schronić, znaleźć azyl, przeczekać zły czas. Projekt „Muzyczna Zohylina” tym samym ma na celu azyl dla sztuki prawdziwej, niekomercyjnej, gdzie artyści i słuchacze mogą realizować swoje pasje, niekoniecznie dopasowując je do aktualnych trendów, wygórowanych wymogów finansowych i oczekiwań mas społecznych.
 • Palmy Wielkanocne
  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które zgodnie z tradycją poprzedza niedziela palmowa. Bukowina Tatrzańska rok rocznie zaprasza do Centrum Kultury na Przegląd Palm Wielkanocnych.
 • Wołoszyński Stawek
  Wołoszyński Stawek jest niewielkim, okresowym jeziorkiem morenowym. Leży kilkadziesiąt metrów na północ od Polany pod Wołoszynem, w Tatrach Wysokich.
 • Trasy narciarskie i termy
  Każdy kto lubi białe szaleństwo powinien udać się do Bukowiny Tatrzańskiej. Trasy są tu dobrze przygotowane, oświetlone, sztucznie dośnieżane i systematycznie unowocześniane.
 • Gmina Bukowina Tatrzańska
  Gmina Bukowina Tatrzańska obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych Białką, rzeką rwącą, czystą, wypływającą z serca Tatr.
 • Największy drewniany budynek w Polsce
  Dom Ludowy, jest miejscem godnym odwiedzenia, choćby dlatego że jest to obecnie największy drewniany budynek w Polsce.
 • Ciekawostki o Bukowinie Tatrzańskiej
  Wielu ludzi odwiedza Bukowinę Tatrzańską ze względu na atrakcyjną okolicę oraz liczne atrakcje turystyczne. Jednak Bukowina Tatrzańska ma do zaoferowania o wiele więcej niż jest to faktycznie rozpowszechnione. Przedstawiamy kilka ciekawostek, które na pewno przykują waszą uwagę.
 • Bukowina Tatrzańska – górale
  Bukowina Tatrzańska jest jedną z ostatnich wsi na Skalnym Podhalu, która została skolonizowana przez protoplastów obecnych mieszkańców pod koniec XVI wieku. Jako, że górale z Bukowiny mają sporą historię postanowiliśmy nieco ją przytoczyć.
 • Turystyka rowerowa
  Każdy rowerzysta znajdzie w Bukowinie Tatrzańskiej coś dla siebie: strome zjazdy po kamienistych ścieżkach, kręte leśne dukty, błotniste stokówki i szerokie, utwardzone drogi w dolinach.
 • Turystyka piesza- żywność i napoje
  Podczas wędrówki organizm poddawany wysiłkowi fizycznemu szybciej się męczy i intensywnie traci wodę – parującą z powierzchni ciała i wydalaną w formie potu. Zdarzające się na trasie kryzysy są bardzo częstym wynikiem odwodnienia i związanej z nim utraty soli mineralnych.
 • Sprzęt do narciarstwa śladowego
  Narty śladowe są znacznie lżejsze i delikatniejsze od nart turowych - funkcjonalnie stanowią „terenową” wersję nart biegowych – są przystosowane do poruszania się w terenie nachylonym i poza przygotowanymi trasami.
 • Tanie noclegi Bukowina Tatrzańska-gdzie szukać?
  Poszukiwanie tanich noclegów w polskich górach to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim warto uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, iż szczególnie zimą obłożenie w pensjonatach i hotelach jest ogromne. Rezerwacja pokojów powinna mieć miejsce na 1-2 tygodnie przed przyjazdem, jednak w sezonie zimowym ten okres może okazać się zbyt krótki!
 • Bukowina Tatrzańska - piękne panoramy, wygodne apartamenty, wspaniała kuchnia!
  Bukowina Tatrzańska znana jest od dziesięcioleci jako jedno z najwspanialszych miejsc wypoczynkowych na Podhalu. Co roku turyści szukają tu spokoju, wspaniałych widoków oraz możliwości odpoczynku. To miejsce idealne dla singli, par, rodzin z dziećmi, osób starszych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności