Wypoczynek na Podhalu Bukowina Tatrzańska

 

Bukowina Tatrzańska to cudowne miejsce obfitujące w wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Postanowiliśmy przytoczyć kilka najciekawszych punktów, które obowiązkowo należy odwiedzić.

BUKOWINA TATRZAŃSKA I JEJ MALOWNICZA OKOLICA

Bukowina Tatrzańska składa się z 8 okolicznych wsi. Na grzbietach i stokach Podgórza Gliczarowskiego rozciąga się Bukowina Tatrzańska, natomiast w dolinach leży Groń i Leśnica. Najbardziej wysunięte na południe są Brzegi. Na lewym brzegu doliny Białki, leży Białka Tatrzańska, zaś naprzeciw Czarna Góra, Jurgów i Rzepiska, które należą do Spisza.

AURA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Jest to miejsce, które ma szczególny mikroklimat. Rocznie spada tam średnio 854 mm śniegu, a pokrywa utrzymuje się od grudnia do marca. W najwyższych partiach gór, nawet do końca kwietnia.

AKTYWNY WYPOCZYNEK NA PODHALU – BUKOWINA TATRZAŃSKA

Oto atrakcje turystyczne dla osób lubiących aktywny wypoczynek w górach:

  • Tatry – Morskie oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wołoszyn oraz Świnica.
  • Trasy narciarskie - "Kotelnica Białczańska", "Bania", "Turnia", "Rusin-ski", "Hawrań", "Koziniec".
  • Baseny termalne – Terma Bukowina, w których znajduje się 12 basenów (6 wewnątrz i 6 na zewnątrz) z wodą o temperaturze około 28 – 36OC.
  • Ścieżki do uprawianie kolarstwa górskiego.
  • Rafting – spływy pontonami i kajakami po Białce.
  • Ośrodki jazdy konnej.
  • Imprezy regionalne.
  • Łatwe tereny spacerowe, dzięki którym mamy widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę w Beskidach.

WYPOCZYNEK W GÓRACH – BUKOWINA TATRZAŃSKA, ZAKOPANE...

W Polsce nie brak pięknych pasm górskich, o zróżnicowanym stopniu trudności szlaków pieszych i rowerowych– przyciągają one w każdy weekend setki turystów. Bez wątpienia jednak największym zainteresowaniem cieszą się Tatry – najwyższe polskie pasmo górskie. Tatry od dziesięcioleci były inspiracją dla artystów, miejscem spotkań elit politycznych. Współcześnie nadal jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Nie powinno to dziwić – rozbudowana baza turystyczna zachęca do pozostania tu na nieco dłużej! 
Myśląc o Tatrach bez wątpienia pierwszym skojarzeniem jest Zakopane. To piękne miasto posiada piękną historię, współcześnie zaś miejscowa ludność stara się łączyć kulturę góralską ze smykałką do interesów. Na każdym kroku spotkać możemy tablice informujące o wolnych pokojach, możliwości wynajmu. Zakopane nazywane jest również zimową stolicą Polski – to właśnie tam odbywają się konkursy w skokach narciarskich. Turyści cenią tutejsze atrakcje: Krupówki z licznymi sklepami i restauracjami, kolejkę na Kasprowy Wierch, możliwość spaceru czy wyjazdu na Gubałówkę i wiele innych. Nie odpoczną tu jednak osoby ceniące ciszę i spokój – Zakopane tętni życiem, pełno tu turystów. Na szczęście jest alternatywa!

BUKOWINA TATRZAŃSKA – IDEALNA NA WYPOCZYNEK W GÓRACH

Bukowina Tatrzańska to niewielkie miasto leżące w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Zakopanego. Od razu widać, jak bardzo różni się od tłocznego Zakopanego. Brak tu nachalnych reklam oraz licznych naganiaczy, bryczek. Bukowina to mekka dla wielbicieli narciarstwa – w obrębie miasta działa wiele interesujących stoków narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza stokami turyści mogą korzystać z bogatej bazy noclegowej – nie brak tu pensjonatów, hoteli, hosteli i prywatnych kwater. 
Aktywny wypoczynek w górach możliwy jest również w okolicy Bukowiny. Wokół miasta rozciągają się liczne szlaki piesze, którymi możemy wędrować godzinami. Podczas wędrówek z pewnością będziemy mieli okazję na poznanie lokalnej przyrody. Przy odrobinie szczęścia uda nam się dostrzec sarny. Planując wypoczynek w górach warto wcześniej przygotować się do chodzenia – konieczne będą wygodne buty oraz ubranie, dopasowane do warunków atmosferycznych. Zanim wyruszymy w góry warto również sprawdzić warunki pogodowe i komunikaty TOPR. Dzięki temu zwiększymy swoje bezpieczeństwo na szlaku.

Wybierając aktywny wypoczynek z Bukowinie Tatrzańskiej warto zatrzymać się w Willi Majerczyk.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wypoczynek w Bukowinie Tatrzańskiej

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności