Z KUŹNIC NA KASPROWY WIERCH

 

Ze względu na swoją łatwość oraz piękne widoki jednym z najpopularniejszych szlaków w Tatrach jest ten prowadzący na Kasprowy Wierch. Trasa ta jest wspaniałym miejscem do treningu dla biegaczy.

TRASA SZLAKU

Wędrówkę rozpoczynamy prostopadle do toru ruchu kolejki linowej, kiedy dotrzemy do utwardzonej kamieniami drogi musimy uważać, aby nie zboczyć z zielonego szlaku. Gdy natrafimy na pierwsze rozwidlenia wybieramy trasę prowadzącą w lewo, po kilku krokach dojdziemy do budki Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie kupimy bilet wstępu do parku.

Cała droga do Kasprowego Wierchu będzie prowadziła zielonym szlakiem biegnącym przez Dolinę Bystrej. Pierwszy etap wycieczki będzie ciągnął się przez las dolnego regla, gdzie nie powinniśmy się zanadto zmęczyć, mimo że trasa prowadzi nieznaczni pod górę. Gdy przejdziemy pod trakcją kolejki linowej wkroczymy do Doliny Kasprowej, po chwili miniemy Polanę Kasprową. Po około 25 minutach kiedy trasa zakręci mocno w prawo dojdziemy do Myślenickich Turni, gdzie znajdować się będzie stacja kolejki linowej: Kuźnice - Kasprowy Wierch. Szlak przez całą swoją trasę z bardzo szerokiego staje się coraz węższy im bliżej jego końca.

Gdy wyruszymy już z Myślenickich Turni zacznie się stosunkowo męczące podejście, gdzie przez około pół godziny będziemy wędrować lasem, który skończy się tuż przed Suchą Czubą. Dalsza droga prowadzi kamiennym chodnikiem usytuowanym pośród kosodrzewiny. Po minięciu skalistego wzniesienia maszerujemy dość mocno w górę, gdzie możemy się nieco zmęczyć. Wysiłek nie będzie trwał długo, ponieważ już po około 30 minutach osiągniemy szczyt Kasprowego Wierchu.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności