Wody termalne to wody podziemne o temperaturze przekraczającej średnią roczną temperaturę powietrza w okolicy. W Polsce wody termalne znalazły zastosowanie w lecznictwie uzdrowiskowym, ogrzewaniu lokalnych osiedli oraz produkcji energii.
Termy w Bukowinie Tatrzańskiej to jeden z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej kompleks rekreacyjno-uzdrowiskowy składający się zarówno z basenów wewnętrznych jak i zewnętrznych, rekreacyjnych oraz pływackich. Wszystkie baseny wypełnione są wodą termalną, w których temperatura może sięgać aż 38°C. Jest to woda typu siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowego o mineralizacji 1,5g/dm3, która znakomicie wpływa na skórę, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie stanów zapalnych oraz wzmacnia naczynka krwionośne.
W centrum rozrywki dla całej rodziny, znajduje się 20 różnej wielkości basenów oraz 8 różnych saun (m. in. sauna fińska, łaźnia parowe, kabina na podczerwień, lakonium). Gdy dorośli będą się relaksować dzieci mogą chlupać się do woli w brodzikach "Mocydelko" i "Bystry Potok" oraz szaleć na zjeżdżalniach „Wartko Ruła”, „Krynconka”, „Łostry Śwung” o łącznej długości ponad 100 m. Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej działają od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 22.00.
Pamiętajmy, że regularne zażywanie kąpieli w wodach termalnych wpływa korzystnie na samopoczucie, nastrój, zdrowie oraz urodę. Oczywiście termy w Bukowinie Tatrzańskiej charakteryzują się wysoką zawartością wielu minerałów dlatego przeznaczone są dla całej rodziny, w tym także dla kobiet w ciąży. Ponieważ kąpiel w tak wysoko zmineralizowanej wodzie termalnej wpływa korzystnie na cały organizm.
Bukowina Tatrzańska staje się coraz popularniejszą destynacją dla osób pragnących wypocząć na pięknym Podhalu. W przeciwieństwie jednak do zatłoczonego Zakopanego brak tu ruchliwych ulic oraz tłoku, który wielu osobom psuje udany urlop. W Bukowinie nie uświadczymy także głośnych imprez – życie tu toczy się spokojnym rytmem. Jest to więc idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju i odpoczynku od tłoku miasta.
Tatrzańskiej. Podróżować możemy samochodem, ale również autokarami, licznymi prywatnymi busikami kursującymi tymi drogami każdego dnia. Bliska odległość od Zakopanego pozwala na jednodniowe wycieczki na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Nosal czy po prostu na Krupówki bez konieczności spania w Zakopanem. Warto dodać, że noclegi w Bukowinie są znacznie korzystniejsze cenowo – to jeden z głównych powodów, dlaczego miasto to jest tak cenione przez turystów.
Termy to bez wątpienia jedna z najbardziej znana atrakcji w Bukowinie. Znajduje się tu wiele basenów z wodą termalną, w których odzyskamy siły witalne i energię. Również dzieci nie będą się tu nudzić – specjalne strefy dla najmłodszych pełne są zjeżdżalni, niewielkich brodzików. Dzieci mogą się tu bawić do woli, a co najważniejsze: bezpiecznie, pod czujnym okiem obsługi term.
Poza termami osoby aktywne mogą korzystać z licznych ścieżek pieszych – wiosna i lato to idealna pora na trekking. Sięgają one daleko poza granice miasta, przez co każdy turysta ma możliwość poznania tej urokliwej okolicy. Dla rodziców z dziećmi to szansa na zapoznanie najmłodszych z polską przyrodą oraz jej ciekawostkami. Być może uda się nawet spotkać sarnę lub salamandrę?
Po aktywnym dniu siły zregenerować można w jednej z licznych karczm i restauracji, gdzie podawane są lokalne specjały. Najczęściej są to dania z rożna, ale też świeże ciasta z jabłkami, oscypki z żurawiną.
W Bukowinie nie brak miejsc noclegowych – osoby przyjeżdżające tutaj mogą zakwaterować się w hotelach, pensjonatach czy prywatnych kwaterach. Młodzież nierzadko wybiera klasyczne schroniska. Zazwyczaj w pensjonatach liczyć można na dostęp do wspólnej kuchni, pokoje z łazienkami, dostęp do internetu oraz wspaniałe widoki z okna. Noclegi warto rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem!
Willa Majerczyk zaprasza - Bukowina Tatrzańska - noclegi termy
Udostępnij: