BUKOWINA TATRZAŃSKA - POKOJE GOŚCINNE DLA RODZINY

 

Bukowina tatrzańska jest jednym z ulubionych miejsc na Podhalu dla osób ceniących ciszę i spokój. To niewielkie miasteczko znane jest od dziesięcioleci, jednak dopiero w ostatnich latach władze gminy postanowiły zmienić jej wizerunek i poprawić bazę turystyczną. Efektem tych działań jest coraz większe zainteresowanie oraz możliwości związane z wypoczynkiem w tym miejscu. Co warto wiedzieć o Bukownie?

BUKOWINA TATRZAŃSKA – ENKLAWA SPOKOJU NA PODHALU

Bukowina leży w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Zakopanego. Taka odległość sprawia, że turyści mogą zapomnieć o gwarnych Krupówkach oraz problemie ze znalezieniem noclegu w dobrej cenie. Bukowina to spokojna miejscowość z widokiem na majestatyczne Tatry – doskonały dojazd oraz liczne miejsca parkingowe sprawiają, że warto zatrzymać się tu na dłużej!

Bukowina Tatrzańska znana jest przede wszystkim ze wspaniałych term – baseny termalne to bez wątpienia jedna z największych atrakcji tego regionu. Termy oferują możliwość kąpieli w basenach termalnych, skorzystanie z saun, zjeżdżalni, salonu SPA. Termy są miejsce odpowiednim zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Poza termami w Bukowinie funkcjonuje wiele stoków narciarskich – są one co roku modernizowane, aby sprostać oczekiwaniom narciarzy. Stoki dedykowane są zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z nartami, jak i wytrawnym sportowcom – znaleźć tu można ośle łączki i stoki o ostrzejszym nachyleniu. Przy stokach turyści znajdą wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwisy oraz szkółki nauki jazdy dla dorosłych i dla dzieci.

Poza stokami osoby aktywne mogą korzystać z licznych szlaków pieszych, które rozciągają się daleko poza granice miasta. W okresie wiosenno-letnim niezwykle popularne jest zwiedzanie tej okolicy z wysokości końskiego grzbietu! Oczywiście wiele pensjonatów umożliwia też wypożyczenie rowerów górskich i zwiedzanie okolicy.

POKOJE GOŚCINNE, KARCZMY, RESTAURACJE, MUZEA I GALERIE...

Poza aktywnym wypoczynkiem w Bukowinie możemy również dobrze zjeść – liczne karczmy oferują nam specjały tego regionu, w tym legendarne oscypki na ciepło z żurawiną. Często zdarza się, że podczas weekendowych wieczorów w karczmach odbywają się koncerty muzyki góralskiej na żywo – to wspaniała okazja, aby zapoznać się bliżej z tutejszym folklorem! Pokoje gościnne czekają tu na turystów na każdym kroku. Standardowe wyposażenie to łazienka, telewizor, klimatyzacja, możliwość skorzystania z parkingu oraz kuchni.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności