Bukowina Tatrzańska - wypoczynek

 

W Polsce posiadamy wspaniałe warunki do uprawiania turystyki górskiej: Karkonosze, Sudety, góry Izerskie, Bieszczady, Tatry. Szczególnie te ostatnie pociągają turystów, bywają jednak także niebezpieczne. Wypoczynek w pobliżu Tatr to wspaniała okazja na podziwianie tych majestatycznych gór. Co ważne – nie trzeba jechać do Zakopanego, aby cieszyć się ich widokiem. Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce dla osób, które chcą wypocząć i skorzystać z uroków górskiego klimatu. Górski klimat wpływa pozytywnie na górne drogi oddechowe – nie bez powodu wiele uzdrowisk i pensjonatów uzdrowiskowych zlokalizowanych jest właśnie w pobliżu Tatr. Chłodne, górskie powietrze jest również zdecydowanie czystsze niż to, z którym do czynienia mamy na co dzień w miastach. Wypoczynek w górach to także szansa na zaczerpnięcie świeżego powietrza podczas spacerów czy aktywnego wypoczynku na śniegu (np. na stoku). Podczas pobytu w górach możliwe jest rozruszanie mięśni, uelastycznienie całego ciała, nadanie mu większej gibkości – jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych.

Bukowina Tatrzańska wypoczynek, Zakopane czy Poronin - gdzie na wypoczynek?

Wybór pomiędzy podhalańskimi miejscowościami nie jest łatwy – każda z nich ma wiele do zaoferowania. Osoby cenią ce ciszę i spokój powinny jednak omijać polską stolicę Tatr – bywa ona niezwykle tłoczna i hałaśliwa. Znacznie ciekawsza okaże się Bukowina Tatrzańska. Jest to miejsce znacznie spokojniejsze oraz oferujące tak samo wiele atrakcji turystom. Jeśli jednak myślimy o zwiedzaniu z pewnością warto do Zakopanego wybrać się chociaż na jeden dzień. Z pewnością warto wybrać się kolejką na Gubałówkę, na Kasprowy Wierch. Zwiedzanie Krupówek to obowiązek każdego turysty.

Czy wypoczynek w górach jest dobry dla każdego?

Zdecydowanie tak  – Bukowina Tatrzańska wypoczynek nie ma konieczności, aby każdy turysta wybierał się wysoko w góry czy też uprawiał narciarstwo na stokach. Bliskość gór zachęca przede wszystkim do spacerów z pięknymi widokami. Podczas pobytu w górach warto także zastanowić się nad wycieczkami rowerowymi (latem) lub przejażdżkami konnymi. Osoby starsze mogą korzystać z możliwości odwiedzania term czy uzdrowisk.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności