Bukowina Tatrzańska - wypoczynek dla seniora

 

Coraz więcej osób starszych, przebywających na emeryturze czy rencie, decyduje się na odbycie urlopu wypoczynkowego czy nawet wydłużonego weekendu w polskich górach. Przekonują do tego lekarze, a i sami seniorzy chętnie wybierają miejscowości górskie jako piękne i atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia. Wypoczynek w górach to świetny pomysł z wielu względów! To co przekonuje seniorów do pobytu w górach to przede wszystkim klimat. Delikatne, górskie powietrze wpływa pozytywnie na górne i dolne drogi oddechowe. Nic dziwnego, że właśnie na Podhalu funkcjonuje wiele sanatoriów oraz ośrodków zdrowia. Szczególnie Bukowina jest atrakcyjna da seniora – przede wszystkim ze względu na wspaniała panoramę Tatr oraz wypoczynek w ciszy. Miasto to jest mniej gwarne i zatłoczone niż słynne Zakopane.

Atrakcje dla osób starszych w Bukowinie

Bukowina tatrzańska oferuje wiele ciekawych możliwości spędzania czasu dla osób starszych. Przede wszystkim są to liczne restauracje, kawiarnie i karczmy, gdzie skosztują oni regionalnych przysmaków. Osoby ceniące wypoczynek na świeżym powietrzu mogą udać się na spacer dłuższymi szlakami turystycznymi. Dla osób starszych organizowane są też zajęcia grupowe – jest to gimnastyka na świeżym powietrzu, nordic walking, zwiedzanie etc. Wygodne noclegi dla seniorów znajdziesz w naszej ofercie - Bukowina Tatrzańska.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności