CZY WARTO POJECHAĆ NA KONIE ZIMĄ?

 

 Zimowe wypady na konie niestety nie cieszą się taką popularnością jak letnie. Warto więc zimą jeździć konno w szczególności, gdy jesteśmy w miłym towarzystwie podczas weekendu czy obozu jeździeckiego.

Można wiele zyskać wybierając się na konie zimą, bo liczba osób w ośrodkach jest zwykle mniejsza niż latem. W kameralnej atmosferze łatwiej i przyjemniej zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę. Poza tym zimą w górach jest przepięknie.

OŚRODEK JEŹDZIECKI W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Jednym z wielkich atutów Górskiego Ośrodka Jeździeckiego w Bukowinie Tatrzańskiej jest niewątpliwie jego lokalizacja. Każdy, kto spróbuje jazdy na koniach w uroczym plenerze Bukowiny Tatrzańskiej, będzie tu powracał, wszystko przez to, że ośrodek jeździecki położony u stóp Tatr i daje spokój i ciszę. Zimowy relaks przeznaczony jest zarówno dla amatorów jak i zaawansowanych miłośników koni. Pamiętajmy, że niska temperatura w zimie wcale nie przeszkadza w czerpaniu radości z jeździectwa. Wystarczy ciepło się ubrać, a poza tym zawsze możemy przytulić się do ciepłego konia. Normalna temperatura koni to ok. 38-39 stopni Celsjusza, co sprawi, że dla nas koń zawsze będzie cieplutki. Ponadto zimą konie są bardzo miłe w dotyku, bo obrośnięte są gęstą, długą sierścią. Aktualnie stado w Ośrodku liczy kilkanaście koni rasy małopolskiej, które w większości pochodzą z własnej hodowli.

DLA KOGO JEST JAZDA KONNA?

Koniki mogą dosiadać zarówno dzieci jak i dorośli, gdyż od najmłodszych lat przygotowywane do pracy w rekreacji i wędrówkach po górskich i leśnych ostępach. Poza tym konie są spokojne i cierpliwe, idealne do pracy z początkującymi jeźdźcami. Górski Ośrodek Jeździecki w Bukowinie Tatrzańskiej oprócz stacjonarnego programu jazdy na ujeżdżalni dla amatorów jak i zaawansowanych, organizuje także wiele imprez całorocznych, do których można zaliczyć imprezy integracyjne dla firm bądź grup zorganizowanych, rajdy konne jedno lub wielodniowe, czy wycieczki po okolicznych lasach.
Podsumowując – zimą jeździmy w góry na konie, bo warto!

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności