GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

 

Gmina Bukowina Tatrzańska obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych Białką, rzeką rwącą, czystą, wypływającą z serca Tatr.

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CHARAKTERYSTYKA

Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym Spisz. Ich odrębność, odmienna historia i kultura a jednocześnie wzajemne przenikanie się tworzą specyficzny klimat „pogranicza”, dostrzegany na pierwszy rzut oka i stanowiący o niepowtarzalności. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska znajdują się najważniejsze obiekty polskich tatr: Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wołoszyn, Świnica.

BUKOWINA TATRZAŃSKA - ATRAKCJE

Gmina jest atrakcyjna o każdej porze roku. Wiosną , latem i jesienią można przemierzać tatrzańskie szlaki, które liczą około 210 kilometrów, zimą można oddać się białemu szaleństwu. Bezpieczne trasy narciarskie, dbałość o snowboardzistów, oraz dobra, wzorowana na krajach alpejskich organizacja stacji narciarskich w Gminie Bukowina Tatrzańska sprawia, że należą one do czołówki zimowych ośrodków w Polsce.

OTO KRÓTKI FILM PREZENTUJĄCY UROKI CAŁEJ BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ:

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności