Jaka kurtka najlepsza w góry?

 

Wybór odpowiedniej kurtki górskiej nie jest łatwy – należy określić rodzaj gór, jak również wykorzystanie w konkretnej porze roku. Osoby związane z górami mają jednak swoje sposoby na to, aby w kurtce czuć się komfortowo w każdych warunkach – istotne są parametry oraz tkanina, z których wykonano odzież. Co warto wiedzieć?

Softshell – kurtka wielofunkcyjna

Sklepy sportowe oferują nam wiele modeli kurtek górskich – najczęściej są to kurtki bez podpinek, dostępne są także wersje 3 w 1, tj. kurtka, softshell i polar. Jeśli planujemy spacerować po polskich górach najrozsądniejszym rozwiązaniem okaże się wybór kurtki softshellowej. Kurtka taka na pierwszy rzut oka wydaje się być cienka. Warto jednak zapoznać się z ich specyfikacjami. Zadaniem kurtki tego typu jest przede wszystkim ochrona przed zimnem i wilgocią – wszystko za sprawą odpowiednio dobranych parametrów tecproof i waterproof. Kurtka doskonale sprawdza się w okresie od wiosny do jesieni a osoby ceniące wchodzenie pod górę „na lekko” wykorzystują tę kurtkę również zimą, zakładając pod jej spód również bieliznę termoaktywną oraz ciepły polar. Taki zestaw faktycznie sprawdza się w zimowych warunkach!

A może kurtka puchowa?

Osoby poszukujące jednak cieplejszych rozwiązań powinny zainteresować się klasycznymi kurtkami puchowymi. Nowoczesne technologie pozwalają producentom odzieży tworzyć kurtki puchowe, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca – są więc idealne do noszenia w plecaku. Warto również dodać, że kurtki puchowe doskonale izolują od zimna, dlatego świetnie sprawdzają się w górach zimą.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności