MAJÓWKA W BUKOWNIE TATRZAŃSKIEJ

 

Zapewne zadacie sobie pytanie dlaczego warto wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej na majówkę. Otóż odbywa się tam wtedy coroczny festyn „Linda- u zbiegu trzech kultur”, który jest imprezą plenerową o charakterze otwartym.

NAZWA

Nazwę swą zawdzięcza Józefowi Bryjce ( pseudonim Lindada) zwanego muzykantem wędrującym po Podhalu.

CELE

Celem imprezy jest promocja i kultywowanie kultur społeczności zamieszkujących teren gminy – górali podhalańskich, Spiszaków i Romów.

LOKALIZACJA

Każdego roku impreza jest organizowana w innym regionie Bukowiny Tatrzańskiej. W tym roku festyn odbywać się będzie 3 maja w Czarnej Górze.

NAGRODA

W trakcie trwania wydarzenia przyznawana jest Nagroda Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska w dziedzinie twórczości artystycznej, ochrony i upowszechniania kultury ludowej. Jest nią statuetka odlana z brązu w kształcie talerza przedstawiającego trzy gryfy skrzypiec, która symbolizuje społeczności zamieszkujące gminę. Zaprojektowana została przez Janusza Jędrzejowskiego.

NOCLEG W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

W tej pięknej i malowniczej miejscowości bardzo łatwo jest znaleźć nocleg. My z naszej strony zapraszamy do Willi Majerczyk. Dzieli ją od miejsca odbywania się festynu jedyne 13 kilometrów, które samochodem można pokonać w niespełna dwadzieścia minut.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności