Odzież termoaktywna – jak ją nosić?

 

W ostatnich latach odzież termoaktywna cieszy się olbrzymią popularnością- wynika to z jej dobrej ceny, ale przede wszystkim: z niewątpliwych walorów, ważnych dla osób aktywnych. Odzież tego typu ceniona jest przede wszystkim jesienią i zimą – pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury ciała bez względu na rodzaj wysiłku i warunki panujące dookoła. W czym tkwi tajemnica tego produktu?

Budowa odzieży termoaktywnej

Odzież termoaktywna tworzona jest w większości z włókien syntetycznych – ich zadaniem jest odprowadzanie potu na zewnątrz oraz szybkie schnięcie. Dzięki tym dwóm zaletom osoba aktywna, nawet w czasie dużego wysiłku, może czuć się komfortowo. Brak wilgoci na ubraniu w przypadku pierwszej warstwy jest szczególnie ważny u sportowców uprawiających aktywność zimową. Przykładem jest wspinaczka górska: podczas długotrwałego wysiłku ciało nagrzewa się i chłodzi się przy pomocy potu. Klasyczna koszulka wchłonęłaby wilgoć co grozi szybkim wychłodzeniem organizmu w razie postoju. Szybkoschnące koszulki termoaktywne zapobiegają temu procesowi, są więc idealne w ekstremalnych warunkach. Kolejną zaletą odzieży termoaktywnej są płaski szwy – dzięki nim możliwe jest noszenie kilku warstw odzieży, brak podrażnień skóry podczas długotrwałego wysiłku. Gdzie znajdziemy odzież termoaktywną? Współcześnie tego typu rozwiązania są dostępne w każdym profesjonalnym sklepie sportowym. Obecnie odzież termoaktywna wykorzystywana jest przez wspomnianych wcześniej wspinaczy, ale również przez motocyklistów, narciarzy, biegaczy, maratończyków.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności