PALMY WIELKANOCNE

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które zgodnie z tradycją poprzedza niedziela palmowa. Bukowina Tatrzańska rok rocznie zaprasza do Centrum Kultury na Przegląd Palm Wielkanocnych.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA PALMY WIELKANOCNEJ

Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Oczywiście nie może w nich zabraknąć kolorowych suszonych kwiatów bądź ręcznie wykonanych z bibuły.

KONKURS

Organizatorzy tegorocznego konkursu już teraz zachęcają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w tegorocznym Przeglądzie Palm Wielkanocnych. Do tej pory wszystkie palmy biorące udział w konkursie były samodzielnie wykonane. Zgodnie z wieloletnią tradycją 34 Przegląd Palm Wielkanocnych odbywający się 29 marca 2015 roku w Domu Ludowym ma na celu zachowanie i pielęgnowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych, który stanowi ważny element wychowania młodego pokolenia oraz aktywizację życia kulturalnego w gminie w duchu poszanowania własnej kultury. Dzieci i młodzież poprzez przegląd upowszechniają wiedzę na temat zwyczajów związanych z okresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijają umiejętności plastyczne. Najbardziej cieszy fakt, że stara tradycja ludowa jest już tak długo kultywowana w Bukowinie.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności