SZLAK Z WODOGRZMOTÓW DO DOLINY PIĘCIU STAWÓW

 

Wycieczkę tą rozpoczyna się na parkingu w Palenicy Białczańskiej, gdzie można dojechać busem. Podążając nieoznakowaną, asfaltową drogą przekroczymy Waksmundzki Potok oraz miniemy leżącą po lewej stronie Niżną Polanę pod Wołoszynem. Następnie podążamy za znakami czerwonego szlaku z Rówieni Waksmundzkieje.

PIĘKNO ŻYWIOŁU

Po drodze będziemy mieli możliwość podziwiania wodospadów, tzw. Wodogrzmotów Mickiewicza, gdzie zimą należy uważać na lawiny. Następnie kierujemy się zielonym szlakiem do Doliny Pięciu Stawów. Wznosi się on dość mocno w górę, prowadząc po dużych kamieniach. W pewnym momencie przekroczymy potok Roztoka, którego szum będzie nam towarzyszył przez większość wędrówki.

DWIE MOŻLIWOŚCI PODEJŚCIA

Okolica znana jest z tego, że można tam spotkać niedźwiedzie. Po przejściu przez polankę Nowa Roztoka szlak ponownie przekracza potok i wznosi się w górę. Po lewej stronie będziemy mogli podziwiać urwistą Świstową Czubę, gdy miniemy Dziadulę wyjdziemy ponad górną granicę lasu. Następnie natkniemy się na rozwidlenie szlaków. Krótszym wariantem do dojścia do Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów będzie czarny szlak, który jest znacznie trudniejszy lub, możemy wybrać się na wycieczkę znacznie ciekawszym szlakiem zielonym, gdzie będziemy mogli podziwiać wodospad Siklawa, a na końcu dotrzemy nad brzeg Wielkiego Stawu Polskiego. Do schroniska dotrzemy w 10 minut wracając się szlakiem niebieskim.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności