TURYSTYKA ROWEROWA

 

Każdy rowerzysta znajdzie w Bukowinie Tatrzańskiej coś dla siebie: strome zjazdy po kamienistych ścieżkach, kręte leśne dukty, błotniste stokówki i szerokie, utwardzone drogi w dolinach.

JAK NA ROWER TO W GÓRY!

Tereny podgórskie doskonale nadają się do realizacji rekreacyjnych wycieczek krajoznawczych, turystyki rodzinnej itd. Doświadczeni rowerzyści, spragnieni wrażeń podnoszących poziom adrenaliny jak ryby w wodzie poczują się na górskich trasach.

Planując wycieczki, należy pamiętać że w większości parków narodowych, poza wybranymi trasami, obowiązuje zakaz poruszania się na rowerze. Aby uniknąć kłopotów, warto więc sprawdzić (np. w regulaminie parku), czy dana trasa jest dostępna.

JAKI ROWER NA TRASĘ?

Do jeżdżenia po górach najlepiej nadaje się rower górski, o mniejszych, szerokich kołach, głęboko bieżnikowanych oponach i wzmocnionych, szerokich pedałach. Najważniejsza w rowerze górskim jest rama, musi być solidna, wytrzymała, ale lekka, męska (ewentualnie lekko obniżona wersja damska, ale nie klasyczna damka). Dobrze, gdy rower ma amortyzatory, które podnoszą komfort jazdy po kamienistych drogach. Konieczne są przerzutki o dużym spektrum możliwości i bardzo dobre hamulce (najlepiej tarczowe). Na szczególną uwagę zasługuje też siodełko. Powinno być odpowiednio wyprofilowane i wygodne, aby po kilku godzinach jazdy po wertepach móc normalnie usiąść na krześle. Każdy rower terenowy powinien mieć błotniki – ograniczają one rozbryzg błota.

Wybierając się na wycieczkę, nie można zapomnieć o mocnym zapięciu rowerowym oraz elementach oświetlenia.

NOCLEG W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Bukowina Tatrzańska jest pełna ciekawych i atrakcyjnych miejsce. Można spędzać czas aktywnie lub wypoczywając nad brzegiem rzeki. My ze swojej strony zapraszamy na noclegi w Willi Majerczyk.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności