Willa Bukowina Tatrzańska

 

Podhale obfituje w wiele atrakcji turystycznych, jest to skarbnica górskiej kultury. Stąd widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. Bukowina Tatrzańska znajduje się najbliżej Tatr, stąd pochodzi także nazwa – Skalne Podhale.

BUKOWINA TARZAŃSKA - TRADYCJA

Przede wszystkim można zobaczyć piękną tradycyjną architekturę, w szczególności warto zwrócić uwagę na bacówki które zostały wybudowane w latach 70 i 80 XX wieku. Jeżeli nadarzy się taka okazja, warto odwiedzić miejsca w których organizowane są ludowe festiwale oraz jarmarki - Karnawał Góralski (zimą) i Sabałowe Bajania (latem). Kultura góralska oraz pasterska jest bardzo pielęgnowana przez miejscowych, to co zwraca uwagę przyjezdnych to charakterystyczna gwara, góralskie stroje oraz muzyka. Charakterystyczne są też prace w drewnie, rzeźbienie mebli czy sprzętów domowego użytku, rozwinięta jest też sztuka malowania na szkle. Prawdziwe tradycyjne potrawy podhalańskie to kwaśnica z baraniną, gałuski ze spurką i celulą lub fizioły.  Ponadto bardzo Podhale posiada bardzo dobre warunki dla narciarzy. Znajduje się tutaj około 20 wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności, naśnieżanych oraz oświetlanych nocą. Blisko stąd do „stolicy” Tatr Zakopanego (15 km), na Słowację - przejście graniczne na Łysej Polanie (10 km), w Gorce, Pieniny, na spływ przełomem Dunajca (ok. 35 km), nad jezioro i zamek w Czorsztynie oraz Niedzicy.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Willa Bukowina Tatrzańska jest idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Willa Majerczyk jest wybudowana w nowoczesnej technologii praktycznie w stóp Tatr w miejscowości Poronin. Bukowina Tatrzańska posiada niezwykle dużo atrakcji turystycznych, dzięki czemu każdy turysta, nawet najbardziej wymagający będzie w stanie znaleźć dla siebie idealny sposób na wypoczynek. Pensjonat Bukowina Tatrzańska ma bardzo dobrą lokalizację, bez problemu można dostać się do centrum, gdzie znajdują się sklepy, karczmy regionalne, stoiska z pamiątkami, Bukowiańskie Centrum Kultury – Dom ludowy – największy drewniany budynek w Polsce. W pobliżu znajduje się również wiele szlaków turystycznych oraz tras rowerowych. Niemałą atrakcją turystyczną jest Aquapark z wodami geotermalnymi, skąd widoczna jest wspaniała górska panorama. 

WILLA MAJERCZYK ZAPRASZA

Willa Majerczyk (Bukowina Tatrzańska) proponuje najlepsze warunki wypoczynku, komfortowe pokoje, smaczne posiłki, oraz wykwalifikowaną obsługę. Dlatego tak wielu ludzi wybiera nocleg Bukowina Tatrzańska w Willi Marejczyk. Ponadto Willa znajduje się na wysokości 960 m. n.p.m.  i przez wzgląd na wyjątkowy klimat sprzyjający regeneracji sił witalnych, przez co region jest uznawany za uzdrowisko górskie. Warto wybrać noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, jest to tani pensjonat, który na pewno sprosta oczekiwaniom każdego przyjezdnego.  

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności