Wypoczynek w górach - Bukowina Tatrzańska

 

Poszukując miejsca na wymarzony, zimowy urlop nie sposób nie pomyśleć o pięknym Podhalu – regionie w południowej Polsce. Bliskość gór, wspaniała atmosfera oraz widok na Tatry to tylko niektóre atrakcje, na które mogą liczyć osoby przyjeżdżające w te rejony. Bukowina Tatrzańska uważana jest za jedno z najciekawszych miast w południowej Polsce. Oferuje nie tylko moc atrakcji dla osób aktywnych, ale i możliwość spędzenia spokojnego urlopu z widokiem na piękne Tatry. Bukowina znana jest przede wszystkim z bogatej oferty noclegowej oraz z możliwości uczestniczenia w licznych imprezach plenerowych, zarówno zimą, jak i latem.

Wypoczynek w górach – raj dla narciarzy i snowboardzistów!

Bukowina znana jest przede wszystkim snowboardzistom oraz narciarzom. Znajdujące się tu wyciągi są doskonale przygotowane na obsługę gości, a w przypadku niewielkie ilości naturalnego śniegu są dodatkowo dośnieżane. Przy stokach funkcjonuje rozbudowana baza gastronomiczna – narciarze mogą odpocząć i rozgrzać się przy ciepłych napojach oraz posiłkach. Dla osób, które pragną rozpocząć przygodę z nartami otwarte są także szkółki instruktorskie. Pod okiem instruktora na pewno poznamy tajniki narciarstwa czy snowboardingu.

Bukowina Tatrzańska - nie tylko dla aktywnych!

Wypoczynek w górach nie musi wiązać się z koniecznością jazdy na nartach czy snowboardzie. Szczególnie osoby starsze cenią sobie możliwość spokojnego spędzania czasu. W Bukowinie istnieje wiele możliwości spędzania czasu, niekoniecznie na stokach. Przede wszystkim zachęcają liczne restauracje oraz karczmy regionalne, gdzie skosztować można doskonałe jakości potraw. Będąc na Podhalu pierwszy raz koniecznie należy skosztować góralskiej kwaśnicy lub zupy czosnkowej, oscypka z żurawiną oraz michy mięs podawanej z licznymi warzywami czy sałatkami. Takie danie z pewnością pozwoli najeść się do syta! Kolejna atrakcja dla turystów to niewątpliwie wszelkie galerie, muzea oraz sklepy z pamiątkami. Z pewnością pamiątka w postaci góralskiej chusty czy przysmaków zamkniętych szczelnie w zawekowanych słoiczkach przez długi czas wywoływać będzie uśmiech na naszej twarzy. Bukowina Tatrzańska pozwoli także na wypady do pobliskich miejscowości, takich jak Zakopane czy Poronin. Baza wypadowa w Bukowinie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają noclegu w niższej cenie i nie przepadają za tłumami, innych turystów. Bukowina Tatrzańska to najlepsze miejsce na wypoczynek w górach.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności