NAJWIĘKSZY DREWNIANY BUDYNEK W POLSCE

 

Dom Ludowy, jest miejscem godnym odwiedzenia, choćby dlatego że jest to obecnie największy drewniany budynek w Polsce.

DOM LUDOWY – MIEJSCE SPOTKAŃ

Dom ludowy jest uważany za materialnym i duchowym centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Inicjatorem jego powstania był kierownik szkoły, Franciszek Ćwiżewicz. Dom ludowy był budowany w latach 1923 – 1928.

Obecnie w Domu Ludowym mają miejsce najciekawsze imprezy folklorystyczne, w tym odbywający się od 1973 roku Góralski Karnawał oraz słynne Sabałowe Bajania (opisane w tym artykule – Sabałowe Bajania) czyli występy góralskich zespołów oraz przedstawienia teatralne przedstawiane w gwarze góralskiej.

Od 1996 roku organizowany jest tutaj Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Od 1999 roku w Domu Ludowym działa Szkoła Ginących Zawodów, która ma na celu podtrzymanie „przy życiu” tradycyjnych góralskich rzemiosł takich jak snycerka, kowalstwo, garncarstwo, haft, itp.

DOM LUDOWY – ZOBACZ JAK WYGLĄDA

Poniżej prezentujemy film, dzięki któremu można zobaczyć Dom Ludowy w całej okazałości:

Bukowina Tatrzańska jest pełna ciekawych i atrakcyjnych miejsce. Można spędzać czas aktywnie lub wypoczywając nad brzegiem rzeki. My ze swojej strony zapraszamy na noclegi: Willa Bukowina Tatrzańska.

Udostępnij:

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności