Atrakcje Turystyczne w okolicy

 

Bukowina Tatrzańska noclegi z wyżywieniem

Podhale jest obecnie jednym z najbardziej popularnych regionów w Polsce – bliskość Tatr oraz wiele możliwości aktywnego spędzania czasu sprawiają, że w tych okolicach wypoczywają tysiące turystów rocznie. Nie powinno to dziwić - już sam widok pięknych Tatr sprawia, że czujemy potęgę natury. Szeroka baza turystyczna to również zachęta do planowania urlopu tutaj. Co warto wiedzieć o tych okolicach?

[Czytaj więcej]

Noclegi przy stoku bukowina tatrzańska

Wybierając się na wakacje w góry, warto wybrać noclegi przy stoku. Ma to swoje zalety zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.

[Czytaj więcej]

Wypoczynek w górach Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to cudowne miejsce obfitujące w wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Postanowiliśmy przytoczyć kilka najciekawszych punktów, które obowiązkowo należy odwiedzić.

[Czytaj więcej]

Do Jaskini Dziury

Dziura jest niewielką jaskinią turystyczną, o jej dużej popularności decyduje fakt, że jest jedną z położonych najbliżej Zakopanego jaskiń tatrzańskich. Mimo braku wymyślnej budowy, kubatura podziemnej sali i otwór odpowiadający powszechnemu wyobrażeniu o jaskini stanowią pewną atrakcję turystyczną. Ponadto można ją zwiedzać samodzielnie z własną latarką, całkowicie bezpłatne.

[Czytaj więcej]

Na Giewont z Kuźnic

Szlak z kuźnic jest najłatwiejszym podejściem spośród trzech tras prowadzących na Giewont. Po drodze możemy podziwiać wspaniałe widoki, a wędrówka nie sprawi nam większych problemów.

[Czytaj więcej]

Na Gubałówkę i Butorowy Wierch z Zakopanego

Doskonałym wyborem na początek przygody z turystyką górską, będzie bardzo łatwy i przyjemny szlak prowadzący przez Gubałówkę na Butorowy Wierch. Dzięki średnio trudnemu podejściu jest zalecany szczególnie początkującym, ale nawet doświadczony podróżnik będzie zadowolony z wędrówki. Natomiast jeśli ktoś zmęczy się podejściem, będzie mógł wtedy zjechać wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu.

[Czytaj więcej]

Dolina Kościeliska

Jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach Zachodnich jest z całą pewnością Dolina Kościeliska. Można zobaczyć w niej malownicze polany, monumentalne skały, urozmaiconą przyrodę oraz niepowtarzalne krajobrazy, które powodują, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. Dolina dzieli się na trzy główne odgałęzienia - dolinę Pyszniańską, Tomanową i Miętusią, dodatkowo posiada szereg mniejszych odnóg, w tym niezwykle atrakcyjny, częściowo dostępny turystycznie Wąwóz Kraków.

[Czytaj więcej]

Gubałówka

Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem jest Gubałówka, na którą można dotrzeć za pomocą kolejki szynowej. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie bez względu na to jakie atrakcje lubi.

[Czytaj więcej]

Kozi Wierch

Najwyższą górą znajdującą się w całości na terenie Polski jest Kozi Wierch, który wznosi się na długiej wschodniej grani Świnicy pomiędzy Doliną Gąsienicową, a Doliną Pięciu Stawów Polskich. Wzdłuż grzbietu poprowadzono szlak turystyczny zwany Orlą Percią.

[Czytaj więcej]

Z Kuźnic na Kasprowy Wierch

Ze względu na swoją łatwość oraz piękne widoki jednym z najpopularniejszych szlaków w Tatrach jest ten prowadzący na Kasprowy Wierch. Trasa ta jest wspaniałym miejscem do treningu dla biegaczy.

[Czytaj więcej]

Przez Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy są dla wszystkich, którzy są fanami kolorowych tatrzańskich widoków. Masyw znajdujący się na granicy słowacko- polskiej najtłumniej jest odwiedzany jesienią, ponieważ wtedy obfituje w najpiękniejsze panoramy.

[Czytaj więcej]

Na Wrota Chałubińskiego znad Morskiego Oka

Jednym z obowiązkowych celów przed wyruszeniem na trudniejsze szlaki Tatr są Wrota Chałubińskiego. Trasa prowadząca na przełęcz nie wymaga świetnej kondycji oraz zdolności wspinaczkowych, dlatego wyprawę tą poleca się osobom, które chcą przełamać nadmierny strach towarzyszący górskim wędrówką.

[Czytaj więcej]

Kasprowy Wierch

Najczęściej odwiedzanym szczytem przez polskich turystów jest niewątpliwie Kasprowy Wierch. Zawdzięcza to wspaniałej lokalizacji na granicy polsko- słowackiej w Tatrach zachodnich, swoim gabarytom (mierzy 1987 metrów n.p.m.), a także niepowtarzalną fauną i florą.

[Czytaj więcej]

Na Rysy spod Morskiego Oka

Szlak na najwyższy szczyt Polski w okresie letnim jest tłumnie odwiedzany przez turystów z powodu pięknej panoramy Tatr we wszystkie strony oraz fakt, że nie należy do najtrudniejszy. Jednak na wycieczkę na Rysy nie powinny decydować się niedoświadczone osoby, a podejście wymaga bardzo dobrej kondycji.

[Czytaj więcej]

Orla Perć

Najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach i w całej Polsce, poprowadzony stokami oraz granią przez przełęcze i szczyty jest również najdłuższym szlakiem w Tatrach Wysokich.

[Czytaj więcej]

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności